Božićna šetnja 2015.

Ni ove godine zvončići i vesela drvca nas nisu razočarali te su došli upravo na vrijeme: vrijeme Božića. A kako smo mi jedno vrlo tradicionalno planinarsko društvo, Božić kod nas donosi, naravno, tradicionalnu Božićnu šetnju. Koja se održava dan iza Božića ali to nema nikakve veze.

Ovaj puta, za razliku od inače, mjesto sastanka je bilo parkiralište ispred društva. U 9 ujutro. I dok smo si mi u prostoriji društva čestitali i željeli svako svakome sve najbolje, malo nazdravljali i sve što ide s time u kompletu na parkiralištu su se počeli skupljati vrijedni planinari. Na poziv Radovana svi smo ko jedan izašli van a tamo ogromno iznaneđenje: lijepa i velika grupica ljudi. Sve skupa 28. A još njih 9 nas čeka na Pogledu, polaznoj točki hodanja. Ukupno 37. Predivan broj planinara za službeni završetak planinarenja u 2015 godini.

I tako smo pomalo krenuli. Od Pogleda do Mačkovog vrha (oni u 'pravoj' obući na zahtjevniji vrh a oni u 'krivoj' obući i koji se baš ne osjećaju jako spremni na susjedni vršak) pa sastanak na dogovorenom mjestu, zajedno do Zvira i onda 'tupa-tapa' do Kastva. Što se samog hodanja tiče sve je prošlo u najboljem redu. Vrijeme je bilo predivno, medvjeda nigdje na vidiku, naša djeca-planinari su uspješno pronalazila sve markacije,...Izlet za poželjeti. Osim za one koji su se s pola puta vratili natrag ali o tome nećemo ovaj puta.

Dakle, i ova godina je završila uspješno s mnogo planinarenja i predivnih izleta. Nama, običnim planinarima, ne preostaje ništa drugo nego se zahvaliti našim vodičima na svim ovogodišnjim izletima sa željom da nas dogodine isto vode okolo-naokolo. U minimalno istoj količini izleta (a znam da nekima od nas ne bi smetalo ni da se taj broj malo poveća). Budite mi sretni i veseli,

Biba