Članarina

Plaćanjem članarine u našem društvu (ili bilo kojoj udruzi koja je član HPS-a) ostvaruju se brojne pogodnosti. Moguće je ostvarivanje popusta u specijaliziranim trgovinama planinarskom opremom, te popusta na noćenje u planinarskim domovima u Hrvatskoj ali i u Sloveniji i BiH (preporučamo provjeriti zbog postojanja privatnih planinarskih domova) te osiguranje u slučaju nesreće na planinarskim izletima u Hrvatskoj samo su neke od njih.

Postoji nekoliko kategorija članarina u našem društvu:

• Odrasli - 11,00 €; markica plave boje
  • Umirovljenici - 5,50 €; markica crvene boje
  • Djeca - 5.50 €; markica zelene boje
    Djecom se smatraju sve osobe do završetka strednjoškolskog obrazovanja.
  • Obiteljska - 22,00 €; dvije markice plave boje, jedna markica zelene boje
    Obiteljska članarina jesu roditelji s djetetom. Svako slijedeće dijete plaća dodatnih 3,00 €.
  • Iskaznica - 1,50 €
    Svakom članu izdaje se njegova članska iskaznica. Iskaznica je važeća ako ima zalijepljenu markicu za tekuću godinu. Iskaznica se izdaje jednom u 8 godina odnosno po potrebi.

Godišnja članarina vrijedi od 01.01. do 31.12. tekuće godine.

NAPOMENA

Sve stare iskaznice (papirnate sa slikom) do 2024. godine moraju biti zamjenjene s plastičnim iskaznicama.

Više o članstvu u HPS možete pronaći ovdje.