Planinarsko društvo Viškovo

Dugogodišnje želje zaljubljenika u planinarenje rezultiralo je osnivanjem udruge građana koje je za cilj imalo organizirani boravak u planinama, te je u vezi s tim 2007. godine osnovano Planinarsko društvo Viškovo.

Na osnivačkoj skupštini bilo je prisutno desetak članova te se nakon konstituiranja i registracije udruge započelo s promocijom programa rada udruge. Nakon primanja udruge u člansvo Hrvatskog planinarskog saveza, 23.04.2007., započelo se s prvim organiziranim pohodima u planine.

Uz pomoć općine Viškovo dobivene su prostorije na korištenje u centru Viškova te je to rezultiralo kvalitetnim uvjetima za rad društva. Stvoreni su uvjeti za okupljanje planinara, razmjenu iskustva, dogovore o novim pohodima.

Udruga je započela s edukacijom i školovanjem kadrova te danas imamo nekolicinu vodiča društvenih izleta i markacista, a u skladu s potrebama kupljena je i neophodna planinarska oprema. Sve je to rezultiralo da su se u Viškovu napravli temelji za stasanje novih generacija planinara.

Izleti diljem Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije zaslužni su da danas udruga broji nešto više od stotinjak članova.

Od 2020. godine započeli smo i s održavanjem Opće planinarske škole za sve zainteresirane.

Što se tiče aktivnosti u lokalnom okruženju aktivno sudjelujemo u šetnjama koje organizira Turistička zajednica Viškovo, članovi smo Sportskih udruga općine Viškovo, surađujemo s Dječjim vrtićem Viškovo, ....