Corinthia, 14.01.2018.

Došlo je vrijeme za organiziranje redovnog društvenog izleta te se skupio dostatan broj planinara (28 članova) da se izlet održi autobusom. Odabrana destinacija ovog izleta otok Krk, područje Baške - Velika i Mala luka te arheološko nalazište Corinthia koja nam je bila zadani cilj.

Mnogi možda ni neznaju da otok Krk ima obilježeno 300 kilometara pješačkih i biciklističkih staza te je idealno odredište ne samo za ljetno kupanje nego i za pješačenje i bicikliranje.

Dolaskom na polazište uspona dobro uhodana ekipa, unatoč najavljenoj buri, kreće u svoju još jednu avanturu pod budnim okom vodiča Alena.
Staza počinje prilično lagano od recepcije autokampa Bunculuka (za one koji ne znaju radi se o nudističkom kampu) te vodi u polukrug ograde oko kampa i lagano se uspinje kako bi se došlo do zadanog cilja izleta.

Iako je bilo zamišljeno da se članovi podjele u dvije grupe ekipa se pokazala kao dobro uhodana te savladavanjem visinske razlike od 311 metara (ne nije greška, ne fali još jedna 0) dolaskom na Rebicu, unatoč buri koja je puhala velikim intenzitetom, svi složno kreću prema Velikoj i Maloj luci. Prekrasan vizualan pogled im je nagrada za uloženi napor i trud hodanja po jakoj buri.

Dolaskom u Velu luku napravili smo kratku pauzu za marendu, slikanje i odmor kako bi mogli siti i odmorni hrabro do vrha Corinthie na visini od samo 112 metara.
Za one koji ne znaju: Corinthia je arheološko nalazište te je u antičko doba tu bilo izgrađeno rimsko naselje. Na navedenom području pronađeni su mnogi povijesni ostaci (bizantski novac, ostaci rimske gline).

Nakon spuštanja sa Chorintie krećemo lagano natrag, borimo se savladavnjem bure koja puše nenormalnim intenzitetom te se uspješno puni dojmova vraćamo prema autobusu.

Dajana