Crni vrh, 15.11.2015.

Nedjelja, 15.11.2015, dan za društveni izlet.

Nakon bezbrojnih krasnih i sunčanih dana konačno smo odabrali nedjelju za društveni izlet. Nedjelju punu magle i vlage ali to uopće nije bitno. Cilj nam je Crni vrh, planina od 1335 m, negdje na pola puta između Platka i Hahlića.

Na Milihovu nas se skupilo, manje-više 19. 17 velikih i 2 manja ali najbitnija člana naše male skupine: Eugen i Iris, te smo krenuli prema Platku, našoj polazišnoj točki. Još malo vožnje do križanja puteva (da ne hodamo previše po cesti) i pomalo pokret.

Prvi dio puta nije težak ni zahtjevan. Reklo bi se šetnja po livadama sa zečićima (osim što je hodanje po cesti i otpalom lišću).

Drugi dio puta zahtjeva spremanje štapova za hodanje u ruksake i kretanje put visine. Ali kako smo mi svi već uigrana ekipa, penjanje po stijenama nije predstavljalo nikakav problem. Ali moram priznati da sam čula i nekoliko pozitivnih komentara koji su me jako razveselili:
"Pa ovo hodanje po stijena nije tako strašno.", "Ovo je super. Uopće ne osjetiš da se penješ.", "Kad ćemo ići opet negdje ovako po stjenama?" i još nekoliko tome sličnih rečenica.

A na vrhu, prekrasan pogled okolo-naokolo. Naravno kad nema magle. Znači nama ništa od pogleda. Nakon razgledavanja magle i zajedničkog slikanja došlo je i vrijeme za silazak. A on je po grebenu pa u šumu i po rijekama lišća, lišća, još lišća i onda još malo lišća. Pravi jesenski ugođaj.

Biba