Gradiška tura, 15.03.2015.

Nedjelja, 15.03.2015. 8 sati ujutro. Ukrcavanje opreme i planinara u mali autobus i pokret prema Sloveniji. Današnji cilj je osvojiti Gradišku Turu i vrh Vipave.

Da bi osvajanje bilo uspješno vrh treba okružiti i izvršiti napad s dvije strane.Zbog toga su se i formirale dvije skupine vrlih i planinarenja željnih osoba.
Prva skupina, popularno nazvanih 'feraristi' do Vipave će doći penjući se po ferati zvanoj Furlanova pot, a ostatak društva će se na vrh doći okolnim putem s početnom točkom u mjestu Vipava.

Nakon određenog broja minuta vožnje autobusom (naravno da sam dio vožnje prespavala) feratisti su izbačeni iz autobusa s rečenicom: Sretno vam bilo i vidimo se na vrhu.

I dalje znam što se dešavalo po ferati: pola sata hodanja do penjališta, stavljanje opreme i kretanje okomito prema negdje. Malo međusobnog dogovaranja, bodrenja, prelijepih vidika, slikanja ... i ferata je gotova. Ostatak puta do vrha je prošao u pričanjima koja će grupa stići prije do vrha.

Ali, ... mi smo kročili na vrh Vipave u isto vrijeme kada je druga grupa došla do vrha Gradiške Ture. Moram priznati da smo kao drušvo jako dobro uigrani te da su naši ciljevi istovremeno osvojeni.

Povratak do autobusa bio je putem kojim su do vrha došli 'normalni' planinari. Usput smo posjetili i stari grad Vipavu.

I tako je oko 19 sati završio ovaj naš društveni mjesečni izlet iskracavanjem na Milihovu.

Slijedeći društveni izlet bi trebao biti organiziran autobusom a prema naznakama trebo bi biti prava mala planinarska poslastica. Zbog toga: Vidimo se na slijedećem izletu.

Biba