Krk, 23.04.2023.

Ovogodišnji mjesec travanj trebao je biti mjesec plainarskog druženja na organiziranim pohodima drugih planinarskih udruga. Onaj prvi, Dragojlin pohod, pokvarila je kiša ali ovaj drugi, pohod na Zlatni otok (a to je otok Krk za one malo zaboravne) u potpunosti je uspio.

Lijepo sunčano vrijeme, vjetrića taman koliko treba da nas malo rashladi i mnoštvo planinara. Bilo je tu i slovenskih društava i zagrebačkih društava a i nekoliko društva iz ovih naših krajeva.

Na mjestu polaska dočekalo nas je piće dobrodošlice, slatki zalogajčići i kupovinom bonova za ručak. Malo pričanja, ranojutarnjeg sunčanja i poneke brzinske kave te je pohod mogao započeti. Naše društvo se odlučilo krenuti u dva pravca (od moguća tri).

Otprilike jedna trećina je otišla s grupom B stazom od 10 kilometara. Oni su išli od Krka do Valbiske. Povratak im je bio organiziran brodom. Pri povratku su obišli otok Plavnik te tražili bjeloglave supove.

Mi ostali krenuli smo kružnom stazom (cca 15 km) od Krka do Kosića i Vrha natrag do Krka. Bilo je tu svega: asfalta, makadamskog puta, šumskih staza, uskih putića prepunih ciklama... Bilo je šparoga (taman dosta za pravu večeru)!

Slijedeći izlet: Klek