Pliš, 13.01.2019.

Krajem prosinca prošle godine dogovor uprave i vodiča je bio da prvi društveni izlet u ovoj godini bude na Pliš.

Pliš je travnata visorvan na 933 m visine iznad Klane. S njega se vidi cijeli kvarnerski zaljev te fveliki dio obale Istre.

A pošto je ovo bila druga nedjelja u siječnju, kada planinarsko društvo Pliš tradicionalno održava svoj Zimski pohod na Pliš, odluka nije bila nimalo teška: pridružit ćemo našu grupu planinara općem planinarskom pohodu.

Cijela današnja priča započela je na Milihovu gdje nas se skupilo 8 planinarki i 4 planinara. Dok smo se pripremali za pokret na parkiralištu u Klani našoj grupi pridružilo se još 4 članova.

Polazište pohoda bilo je ispred pošte. Nakon prijave kod organizatora polako smo krenuli prema mjestu Lazi i potem kroz šumu i travnate visoravni do samog vrha Pliša. Kad smo stigli na vrh tamo su već bila zavidna grupa planinara. Ali mi nismo bili zadnji koji su došli na vrh. Iza nas je došao veliki broj planinara i šetača. U velikoj grupi ljudi, naravno, ima mnogo poznatih osoba te nije nedostajalo veselih pozdrava i međusobnih razgovora.

Poslije kraćeg odmora krenuli smo prema Liscu gdje su organizatori u Lovačkoj kući 'Prva njiva' osigurali za sve sudionike topli čaj (s dodatkom ili bez - prema željama), te ručak (fažol). Nakon ručka vratili smo se do parkirališta u Klani čime je današnji izlet završio.