Pliš, 14.01.2024.

Za prvi ovogodišnji izlet PD Viškova izabran je tradicionalni pohod na Pliš u organizaciji PD Pliš iz Klane. Nas petnaestak članova društva uz pokojeg pridruženog člana okupili smo se kod vatrogasnog doma te se priključili ostalim sudionicima pohoda. A njih stvarno bilo puno, možda dvjestotinjak.

Nakon početnog uspona po asfaltu od sela Laze koji je mrvicu zamoran, kreće prava poslastica - prekrasan put kroz bukovu šumu i na kraju travnatu visoravan do samog vrha. Na žalost, za divljenje pogledu s Pliša morat ćemo ponoviti izlet neki drugi put. Ovako smo morali vjerovati starijim i iskusnijim planinarima što nas sve okružuje. Nakon kraćeg zadržavanja te uz malo motivacije tj. podmićivanje ekipe s fažolom, na silazak smo krenuli drugim putem koji nas je doveo do lovačke kućice na Liscu. To je ujedno bila i zadnja stanica našeg današnjeg izleta. Za silazak ekipi nije trebao ni odmor ni predah, motivacija na vrhu je bila dovoljna da nam tempo bude odličan, a uz fažol na kraju puta odmah je pao dogovor i za slijedeću godinu: isto vrijeme-isto mjesto.

Ivana