Poziv, Piz Boe, 09.07.2023.

• Datum: 09.07.2023.
  • Realizacija izleta: autobus
  • Mjesto i vrijeme polaska: Milihovo, 03:00 h
  • Prijava i info:
    • Autobus je popunjen predprijavama.
    • Odustajanje od izleta moguće je najkasnije do 03.07.2023.
    • info na 091 1 263 224 (Biserka Radović)
  • Vodič: svi vodiči društva
  • Očekivana cijena autobusa: 40 € (u autobusu ili na račun društva)
  • Dodatni trošak: karta za žičaru: 27 € (plaćanje gotovinom u autobusu)

Napomene

• Uplatu za autobus možete izvršiti i na račun društva (40€ umanjeno za iznos akontacije).
    - IBAN za uplatu: HR46 2488 0011 1001 4295 8
    - u opis je potrebno upisati: PizBoe te vaše ime i prezime
    - uplate na račun društva zaključno s 05.07.2023.
  • Obavezno ponijeti zaštitu za sunce: sunčane naočale, kapa
  • Sa sobom ponijeti: osobne dokumente, planinarske iskaznice te Europsku karticu zdravstvenog osiguranja.
  • One osobe koje ne žele ići na vrh mogu provesti ugodan dan na travnatim padinama u blizini kuće Rifugio Forcella Pordoi
  • Usponom na nadmorskim visinama iznad 3000 m moguće je dobiti visinsku bolest. Visinska bolest naziv je za simptome koji se javljaju pri boravku na velikoj nadmorskoj visini. Simptomi mogu biti glavobolja i/ili mučnina. U tom slučaju potrebno se je vratiti na nižu nadmorsku visinu.

Piz Boe

Piz Boe je s 3152 metra najviši vrh planinske skupine Sella u talijanskim Dolomitima. S vrha se otvara prekrasan pogled na Marmoladu, skupinu Sassolungo i ostale najviše vrhove Dolomita. Na vrhu se nalazi i planinarski dom Rifugio Capanna Fassa.