Raša, 16.01.2022.

Već je pomalo počela biti praksa da se u prvom jesecu godine biraju malo lakši izleti. Moglo bi se reći produžene šetnje prirodom za lagano godišnje buđenje planinarenja.

Ove godine krenuli smo u šetnju putevima raških rudara. Ti putevi su poznati pod nazivom Kovarski putevi i vode od Raše do Topita, Zartinja, Svetog Bartula te Krapna.

Naša 'mala' grupa (od 40+ članova epidemiološko raspoređenih između prvog i drugog vodiča) veselo je krenula od Raše prema Topitu. Neposredno prije Topita smo skrenuli neoznačenim putem prema stazi broj 2 do Zatrinja. U Zatrinju smo se razdvojili: na one koji su htjeli asfaltiranim putem do Svetog Bartula (točnije do Mateža) i na one koji su htjeli do Mateža uzbrdo-nizbrdim putem prateći stazu 2 i 3.

U Matežima smo se ponovo spojili u zajedničku grupu te nakon kraćeg odmora krenuli prema Krapnu i dalje u Rašu.

A u Raši, da se tradicija izleta ne zatare, održana je i tombola. I to ni manje ni više nego 7 nagrada. Svaki 6 član naše ekspedicije je dobio poklon!!!