Platak-Snježnik-Risnjak, 07.08.2016.

Prošlogodišnja tura Platak-Snježnik-Risnjak-Platak nam se toliko svidjela da smo odlučili je ponavljati dok ima članova društva koji nam se žele u tome pridružiti.

Tako nas se ove godine skupilo malo društvo koje je krenulo na cjelodnevnu akciju šetanja po Gorskom Kotaru. Ali, nažalost, ljeto je ove godine imalo za nas sasvim druge planove tako da nas je Platku dočekala kiša, magla i jaka bura. Tijekom jutarnje kave dogovori smo se da nema smisla po takvom vremenu ići na Snježnik i onda pješice na Risnjak. A da nam dan ne bi završio i prije nego je ustvari počeo daljnji dogovor je bio da idemo na Risnjak od Vilja. I tako, svi natrag u auto i uz vesele priče za tren smo stigli do Vilja.

Pješačenje od Vilja do Risnjaka nije teško, te smo usprokos laganoj magli stigli do doma na Risnjaku u predviđenom vremenu. I onda smo, nadajući se proljepšanju vremena, sjedili u domu, družili se, ručali, čekali i dočekali. Oko 13 sati konačno je bura otpuhala svu maglu i oblake te se pokazalao sunce i plavo nebo. A to je značilo samo jedno: idemo na vrh Risnjaka. Nakon osvajanja vrha i neizbježnog slikanja spustili smo se do auta i krenuli prema kući.

Na kraju je ostalo samo nadanje da će slijedeće godine opet biti zainteresiranih planinara za ovu rutu (cijelu a ne ovako djelomičnu) i da će ljeto biti ljeto.

Biba