Skupština 2021

Red i zakon je da se održi godišnja skupština. Neki puta redovna, neki puta izborana, neki puta izvanredna ali bitno je da je barem jedna u godini za prethodnu godinu. Ili trenutnu godinu ako je na kraju godine.

Ove godine uprava je odlučila da će se skupština održati negdje u mjesecu svibnju kada su dani lijepi te se može osim skupštine napraviti i cjelodnevno druženje. A i više od toga. Proslaviti 15 rođendan društva. Nakon malo razmišljanja, dogovaranja, ugovaranja, propitivanja i ispitivanja zaključeno je da će se cjelodnevno druženje s redovnom sjednicom i proslavom društvenog rođendana održati 15.05.2022 u Velikom domu na Platku.

Pozivnice su poslane na vrijeme (prema statusu barem 30 dana prije samog događaja), sala rezervirana, smišljavanje menija za ručak u punom tijeku, razmišljanje o zabavnom sadržaju, kako urediti salu, koju muziku odabrati, što će biti rođendanski kolač, ..... Ali nešto nedostaje! Nitko se ne javlja. Na popisu prijava samo 10 osoba. Ohhhoooo! To znači da je poziv zaboravljen. Ajmo još jednom ponoviti poziv. Ovaj puta potpun uspjeh. Nakon par dana 35 prijavljenih. Skupština će biti uspješna po broju članova. Super. Znači rezerviramo 40 ručaka. A još je samo tjedan dana do svečane nedjelje. To će valjda biti to. A onda, svaki dan po prijava ili dvije! U subotu popodne stiže još prijava. Sada smo na 50 članova. Samo ćemo u nedjelju ujutro pojačati broj obroka i to je to.

Konačno je stigla i ta nedjelja. Dogovor je da se društvo sastane do 10 ujutro kod Velikog doma. To znači da dio uprave kreće u cik zore prema Platku da pripremi salu prema zamislima. Ipak nam je rođenadan. Treba posložiti stolove, postaviti projektor, napuhati brojeve-balone, postaviti ostale balone po stolovima.

Koju minuticu prije 10 sala je pripremljena, naši planinarići pomalo dolaze. I domaći kolači. I domaće likvidne potrepštine. Zadnje prebrojavenje i skupština može početi. A prebrojavanje kaže 52 odrasla i brdo naše djece. Sigurno je krivo prebrojeno. Ne, i dalje 52. A odnekud se čuje 'Imaš ih još 3 gore na šanku. Čekaju kavu.' Znači 55 ukupno. Morat ćemo pojačati broj obroka!

Sjednica konačno može početi. Uz malo veselja i zabavnog čitanja dnevnog reda i pokušaja ostanka u njemu, ali ipak ozbiljno i sve po pravilima došli smo do točke 'Rođendansko slavlje'.

Iz suhoparnih podataka moglo se saznati da je uduruga osnovana 22.02.2007. godine a upisana u Registar udruga 15.02.2007. Znači uspješno djelujemo već 15 godina. I onda je sadašnji predsjednik prepustio riječ Radovanu, našem bivšem predsjedniku i jednom od osnivača društva. Nekoliko rečenica o društvi u nastajanju, malo o samim počecima, par sentimentalnih rečenica i prisjećanja na osobe koje više nisu s nama (ali su uvijek tu negdje oko nas u našim mislima), malo internih šala i pošalica i pravo slavlje moglo je započeti.

A prije ručka i rođendanskog kolača mala planinarska šetnja po Pribenišu te oko-naokolo do Malog doma i dalje do jezera. Barem je takav plan. A plan je propao negdje za stolovima Malog doma gdje smo našli dio našeg drušvanca koji su zaboravili gojzerice te nisu mogli planinariti. A neki su bili i u kolicima (čitaj Leo).

Povratak na ručak, strpljivo čekanje u redu s praznim tanjurima i traženje slobodnog stola za nakrcani tanjur. I fešta je mogla početi. Lakana muzika u pozadini, slike s izleta društva se vrte na projektoru, trbušići puni...što više poželjeti. Naravno, rođendanski kolač! Svi van i čekajmo našu tortu. Ali ne, ne,ne...to nije torta. To je rođendanska planinarska štrudla!!! Nestala u tren oka.

Uslijedio je 'nastup' naših muzikaša uz ples i pjesmu ostalih članova. Zabava zagarantirana.

Zajednički zaključak: ovakve skupštine bi trebalo češće organizirati. Ma može i bez skupštine! Samo da se družimo. Pa u skladu s time 'Da bimo i k letu!'