Viševica, 28.01.2018.

24. zimski uspon na Viševicu u organizaciji PD Strilež, Crikvenica

Svake godine u prvom mjesecu Planinarsko društvo Strilež iz Crikvenice organizira zimski uspon na Viševicu. Unatoč maškaranim događanjima na području Viškova kojima su nazočili mnogobrojni članovi društva na 24.zimski uspon na Viševicu uputili smo se Pero i ja (Dajana) pod budnim okom našeg vodiča Alena.

Dolaskom pred planinarski dom Vagabundina koliba koja je bila polazna točka za početak uspona na vrh ostali smo iznenađeni velikim brojem ljudi koji su spremno čekali početak uspona. Prema procjenama organizatora na susretu se okupilo oko 300 planinara iz cijele Hrvatske. Vrijeme nas je počastilo suncem, toplinom i prekrasnim vidicima kao nagrada za sudjelovanje na usponu.

Unatoč mnogobrojnim planinarima i zaljubljenicima u prirodu te velikom gužvom na vrhu bilo je dosta vremena da se uživa u suncu i pogledu te da se podružimo sa prijateljima planinarima koji su došli iz svih krajeva Hrvatske. Jedan jako lijep zimski dan proveden u prirodi te tko nije nazočio ima prilike već slijedeće godine posjetiti Viševicu na 25.zimskom usponu.

Dajana