VUĆ, 26.11.2023.

Iako nam je u našem kalendaru za izlete pisalo da ćemo VUĆ (Vrhove učke i Ćićarije) obaviti u prvom tjednu prosinca uprava je odlučila da ćemo izlet pomaknuti tjedan dana radnije te se pridružiti PD Opatija i njihovom organiziranom pohodu na VUĆ.

VUĆ ili Vrhovi Učke i Ćićarije je ustvari obilaznica koju je osmislilo i koju održava PD Opatija.
Ovogodišnjim pohodom obilježen je drugi rođendan te planinarske obilaznice, koja je uspostavljena povodom obilježavanja 70. obljetnice Planinarskoga društva "Opatija" i 145. obljetnice planinarstva u Istri, a otvorena je u studenome 2021. godine. Obilaznica ima svoj dnevnik, te svi oni koji žele skupljati pečate ove obilaznice knjižicu mogu nabaviti u Planinarskom domu Poklon ili (ako vam je lakše) kontaktirajte mene pa ću vam je nabaviti (naravno, povoljno).

Nas se skupilo dvadesetak te smo svi zajedno krenuli u jednoj dugoj koloni od oko stotinjak planinara.

Prvi cilj je bio Ošalj. Do njega smo svi uspješno došli. Drugi cilj je bio Mali Planik. E tu nas je već bilo manje jer se dio naših članova odlučio vratiti do planinarskog doma. Poslije Malog Planika trebalo je pohoditi još i Veliki Planik. Eeeee, i tu smo se opet rasuli jer je dio naših članova krenuo prema domu a dio je hrabro s ostatkom drugih planinara nastavio prema Velikom Planiku.

Suma sumarum: uspješno proveden dan s osvajenjem jednog, dva ili tri vrha. Nije uopće bitno koliko. Bitno je da smo se dobro zabavili, stekli nova prijateljstva i produbili već postojeća.
A slijedeće godine neki novi vrhovi VUĆa su u planu.

Biba